kancelaria adwokacka

Profesjonalna pomoc prawna może okazać się niezbędna w różnych sytuacjach życiowych, zarówno zawodowych, jak i związanych z naszym życiem prywatnym. W każdym przypadku pomyślne rozwiązanie sprawy w dużej mierze zależy od umiejętności oraz zaangażowania adwokata, z którym zdecydujemy się podjąć współpracę. W tym artykule podpowiemy, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, poszukując rzetelnej kancelarii adwokackiej.

Najważniejsze cechy dobrej kancelarii prawnej

  • Doświadczenie. Niewątpliwie jest to cecha pożądana w przypadku każdego specjalisty, tym bardziej adwokatów. Doświadczenie przejawia się jednak nie tylko w stażu pracy, ale również ilości oraz specyfice prowadzonych spraw. Warto więc dowiedzieć się, czy adwokaci prowadzili w przeszłości podobne do twojej sprawy oraz jaki był ich wynik.

  • Profesjonalne wsparcie. Dobry adwokat to taki, który nie tylko solidnie wypełniać swoje obowiązki, ale dodatkowo zapewnia kompleksowe doradztwo. Znacznie lepiej współpracuje się z fachowcem, który wszystko wyjaśnia, jasno komunikuje wszystkie podejmowane czynności prawne i zapewnia wsparcie na każdym etapie. Należy unikać kancelarii, które traktują swoich klientów “hurtowo”. Fakt, że mają ich dużo, nie oznacza wcale, że każdą sprawę traktują indywidualnie i z zaangażowaniem.

  • Skuteczność nie tylko w sądzie. Warto pamiętać, że większość umiejętności adwokata przydaje się przede wszystkim poza salą sądową. Bardzo wiele spraw jesteśmy w stanie rozwiązać jeszcze na etapie przedsądowym i często rezultaty są o wiele korzystniejsze. Jeśli zależy nam na tym, aby uniknąć długotrwałych procesów, należy dowiedzieć się, jakie jest doświadczenie danej kancelarii w pozasądowym rozwiązywaniu sporów.

Jak szukać, aby znaleźć?

Wiele osób przyznaje, że najpewniej czuje się, nawiązując współpracę z kancelarią, która została polecona przez inną osobę, np. dobrego znajomego lub członka rodziny. Ten sposób jest jak najlepszy, jeśli więc mamy możliwość skorzystania z opinii i doświadczeń ludzi, których darzymy zaufaniem, warto z tego skorzystać. Niemniej zawsze warto dodatkowo umówić się na spotkanie z przedstawicielami kancelarii, aby samodzielnie sprawdzić, czy zakres oferowanych usług jest zgodny z naszymi potrzebami. Dobrze jest też dowiedzieć się, a jakiego typu sprawach dana kancelaria się specjalizuje. Przykładowo, osoby ubiegające się o rozwód, powinny skłaniać się bardziej w kierunku adwokatów, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych.