Prawo cywilne reguluje stosunki międzyludzkie w wielu kwestiach. Obejmuje swoim zasięgiem sprawy, które dotyczą większości osób, dlatego porady z nim związane cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotyczy ono między innymi przekazywania spadków, rozwodów, prawa własności czy sporządzania umów różnego typu. Można zatem stwierdzić, że prawo cywilne dotyczy każdego – na pewnym etapie życia z pewnością każdy będzie miał z nim styczność.

Niestety przepisy prawa cywilnego bywają skomplikowane. Dla laika mogą wydawać się niejasne czy wręcz sprzeczne, natomiast podejmowanie istotnych działań bez wystarczającej znajomości aktów prawnych może skutkować np. poniesieniem dodatkowych kosztów czy nawet utratą nieruchomości. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, korzystając z pomocy prawników mających szerszą perspektywę danej sprawy.

Warto podkreślić, że prawo cywilne nie dotyczy jedynie osób fizycznych. Ze wsparcia specjalistów w tym zakresie mogą korzystać także przedsiębiorcy, na przykład podczas stworzenia umowy z pracownikami.

Rozwody i alimenty – dlaczego warto zaangażować prawnika

Sprawy związane z orzeczeniem rozwodu, podziału majątku czy przyznaniem alimentów miewają burzliwy przebieg. Dotyczą bliskich sobie osób, którym zwykle towarzyszą intensywne emocje. Jest to zupełnie zrozumiałe, jednak z pewnością nie sprzyja merytorycznemu podejściu do trwającego postępowania. W takich sytuacjach szczególnie warto zaangażować profesjonalistę w dziedzinie prawa cywilnego. Taka osoba nie tylko wesprze Cię w sposób formalny, ale także psychiczny. Jej obecność ostudzi emocje i pomoże zachować „zimną krew” nawet podczas spornych kwestii. Specjalista udzieli także potrzebnych porad i podpowie, jakie kroki warto podjąć.

Porady prawne są udzielane zawsze po dokładnym zapoznaniu się z dokumentami przedstawionymi przez klienta, dzięki czemu prawnik ma pełniejszy obraz sytuacji. Istnieje możliwość zasięgnięcia porad prawnych zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. W naszej Kancelarii można znaleźć również adwokata gotowego do reprezentowania klienta przed sądem czy też urzędem.

Zakres usług w ramach prawa cywilnego – Konin

Adwokaci zajmujący się prawem cywilnym nie tylko dobrze orientują się w zmianach zachodzących w aktach prawnych, ale pomogą przygotować pismo czy też odpowiedni wniosek. Wszystkie sprawy są rozpatrywane indywidualnie tak, aby zaoferować pomoc dopasowaną do potrzeb danej osoby. W naszej kancelarii służymy pomocą w sprawach związanych z:

  • spadkami,
  • majątkami,
  • rozwodami,
  • testamentem,
  • prawem własności,
  • sporządzaniem umów,
  • ochroną dóbr osobistych.

Wszystkie wyżej wymienione zagadnienia, które wchodzą w zakres prawa cywilnego, warto skonsultować ze specjalistą. Merytoryczna porada może okazać się bardzo pomocna.